X Ta strona korzysta z plików ciasteczek (ang: cookies). W przypadku braku zgody na ich umieszczenie należy zmienić ustawienia Państwa przeglądarki internetowej tak, aby nie akceptowała ona zapisywania ciasteczek.
Poradnik PrzedŚlubny z poradami ślubnymi dla Narzeczonych. Wszystko na Wasz ślub i wesele - od przygotowań ślubnych przez błogosławieństwa po weselną uroczystość. 
Dziś jest: 25-03-2019 imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

Agroturystyka - jak to wygląda

Agroturystyka w Polsce, ze względu na atrakcyjność terenów wiejskich zdobywa coraz większą popularność. Mamy już dość miejscowości wypoczynkowych zapchanych w wakacje po brzegi ludźmi. Tutaj najbardziej cieszą się popularności tereny, które nie zostały w znaczny sposób zmienione przez człowieka. Są to m.in. Rejony Sudetów, Karpat czy Pojezierza Mazurskiego. To co zachęca ludzi do spędzenia wakacji w gospodarstwie turystycznym to chęć odmiany, ucieczki od tłumów, zażycie świeżego powietrza, bliżej poznania natury, spróbowania zdrowej i świeżej żywności czy możliwość zobaczenia z bliska jak wygląda chów zwierząt czy uprawa roślin. Tę formę spędzania urlopu wybierają najczęściej rodziny z dziećmi.

Góry

góry

Wczasy agroturystyczne na obszarach górskich wybierają ludzie, którzy lubią spędzić czas bardzo aktywnie. Chodzenie po górach, jazda konno, wypas owiec, zbieranie jagód czy grzybów to dla nich sama przyjemność. To co mamy gwarantowane w górach to czyste powietrze i święty spokój :) No chyba, że będzie to agroturystyka zaraz przy największym szlaku turystycznym...

Nad morzem

morze

Agroturystyka nad morzem jest chyba najbardziej rozbudowana. Prócz prywatnych kwater, które świetnie tam funkcjonują, dalej od obleganych, nadmorskich miejscowości możemy zobaczyć wiele ogłoszeń proponujących spędzenie wakacji wśród natury, daleko od gwaru. Niestety większości z nich daleko go prawdziwej agroturystyki, lecz trafiają się również perełki, którymi warto się zainteresować. W takich gospodarstwach można np. spróbować produktów domowej roboty: kiełbas, przetworów czy ciast. Położone są one często w atrakcyjnych miejscach, blisko lasu czy zbiornika wodnego z możliwością oczywiście podjechania nad morze ;)

Udostępnij na swoim profilu Facebook