X Ta strona korzysta z plików ciasteczek (ang: cookies). W przypadku braku zgody na ich umieszczenie należy zmienić ustawienia Państwa przeglądarki internetowej tak, aby nie akceptowała ona zapisywania ciasteczek.
Poradnik PrzedŚlubny z poradami ślubnymi dla Narzeczonych. Wszystko na Wasz ślub i wesele - od przygotowań ślubnych przez błogosławieństwa po weselną uroczystość. 
Dziś jest: 20-02-2019 imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

Czy depilacja laserowa jest naszą przyszłością?

flickr.com/ foto by Lauren Close

Trwała depilacja owłosienia to dla niektórych niedoścignione marzenie. Dlaczego? Jest kilka tego powodów. Przede wszystkim boimy się nowych rzeczy. Strach i zakłopotanie, wiąże się z tym, że nie wiemy czego się spodziewać, a boimy się zapytać. Dlatego przedstawimy Ci wszystko co chciałbyś wiedzieć.

Wpływ na zabieg depilacji laserowej ma cykl wzrostu włosa. Spowodowane jest to tym, iż urządzenia skutecznie usuwają tylko włoski w fazie wzrostu. Czego skutkiem jest to, że depilacja składa się z kilku serii zabiegów. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie włoski zostały trwale usunięte. Czas trwania zabiegu zależy oczywiście od miejsca, które depilujemy oraz od sprawności lekarza. Może się ono wahać od 10min, aż do 2-3 godzin. Internautki, które opowiadają o zabiegu, polecają różne maści, które niwelują ból, występujący przede wszystkim przy depilacji bikini.

A co po zabiegu? Skóra oczywiście będzie domagała się odpowiedniego traktowania i troski. Do około 2 tyg. po zabiegu nie należy poddawać ją jakimkolwiek promieniom UV (nawet słonecznych). Wskazane są filtry i kremy. Normalnie jest, że skóra w miejscu gdzie odbyła się depilacja będzie przez 2-3 tygodnie popuchnięta i czerwona.       

Udostępnij na swoim profilu Facebook