X Ta strona korzysta z plików ciasteczek (ang: cookies). W przypadku braku zgody na ich umieszczenie należy zmienić ustawienia Państwa przeglądarki internetowej tak, aby nie akceptowała ona zapisywania ciasteczek.
Poradnik PrzedŚlubny z poradami ślubnymi dla Narzeczonych. Wszystko na Wasz ślub i wesele - od przygotowań ślubnych przez błogosławieństwa po weselną uroczystość. 
Dziś jest: 25-03-2019 imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

Lato- okres prac sezonowych

praca sezonowa

Wraz z początkiem lata zaczyna się gorący okres dla wszystkich, którzy ten okres roku wykorzystują na zarobienie dodatkowej kwoty. Są to przede wszystkim studenci studiów dziennych i licealiści. Pojawia się więcej ogłoszeń pracy z działu rolnictwa czy gospodarki oraz wzrasta zapotrzebowanie (przede wszystkim w kurortach) na osoby sprzedające pamiątki oraz obsługujących letnie punkty gastronomii - bary, restauracje ale i budki z kebebami, goframi i hot-dogami. Zaczyna się sezon na letnie owoce i warzywa. Przez polaków uwielbiane są truskawki, maliny, borówki, szparagi, kukurydza a nawet młode ziemniaki! Pracodawca często zapewnia pracownikom zakwaterowanie oraz wyżywienie, ułatwia to podjęcie pracy ludziom przyjeżdżającym z innej części Polski. Wiele rodaków decyduje się na pracę sezonową w innych krajach Europejskich. Dzięki temu mogą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, bo mają szansę zwiedzić inne kraje i poduczyć się języka obcego, ale jest to też i okazja do zarobienia i odłożenia na resztę roku jakiejś kwoty pieniędzy :) 

    Relatywnie łatwo o pracę sezonową przy uprawach ogrodniczych, sadowniczych i rolniczych w następujących krajach:
  • Niemcy: zbiór truskawek, malin, pomidorów, cebuli, kukurydzy, borówki, szparag
  • Francja: winogrona (2 połowa sierpnia- październik), oliwki (od września do końca stycznia), szparagi, pomidory, truskawki (czerwiec- sierpień), jabłka (wrzesień- październik), cebula i pietruszka
  • Anglia: borówki, maliny, truskawki
  • Szwecja: borówki (2 połowa sierpnia), malina moroszka, czarna jagoda (lipiec- sierpień),

Natomiast Włosi poszukują przede wszystkim animatorów, kelnerów, barmanów, pomocy kuchennych oraz hostess. Warto pracy szukać już w zimie, jednak ostatecznym dzwonkiem na decydowanie się na wyjazd jest przełom maja i czerwca.

Udostępnij na swoim profilu Facebook