X Ta strona korzysta z plików ciasteczek (ang: cookies). W przypadku braku zgody na ich umieszczenie należy zmienić ustawienia Państwa przeglądarki internetowej tak, aby nie akceptowała ona zapisywania ciasteczek.
Poradnik PrzedŚlubny z poradami ślubnymi dla Narzeczonych. Wszystko na Wasz ślub i wesele - od przygotowań ślubnych przez błogosławieństwa po weselną uroczystość. 
Dziś jest: 22-03-2019 imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Podróż poślubna w Polsce

Romantyczna podróż poślubna to marzenia każdej Młodej Pary i świetny sposób na wspaniały początek na nowej drodze życia. Szczególnie kiedy macie już za sobą cały stres związany z przygotowaniami do ślubu i wesela, gdy wypowiedzieliście już magiczne „Tak” warto spakować walizki i wybrać się w podróż, której nigdy nie zapomnicie. Obecnie rzadko kto może pozwolić sobie na prawdziwy „miesiąc miodowy”. W związku z obowiązkami zawodowymi, studiami lub chociażby ograniczeniami finansowymi najczęściej Młodzi decydują się jedynie na podróż poślubną, podczas której mogą odpocząć po natłoku wrażeń.

Dzisiaj biura podróży mają przygotowany ogrom różnych ofert skierowanych również i pod Narzeczonych. Szczególnie atrakcyjne są oferty „all inclusive”, gdzie w cenie mamy zapewnione wszelkie atrakcje znajdujące się w hotelu, do którego się wybieramy, natomiast czas Młodzi organizują sobie sami. Oczywiście w opcji specjalnej dla Narzeczonych Młoda Para dostaje Apartament dla Nowożeńców oraz ma możliwość skorzystania z romantycznej kolacji przy świecach czy rejsu. W ramach takiej wycieczki Młodzi oczywiście traktowani są wyjątkowo: witani kieliszkami szampana z przygotowanymi dla nich specjalnie rabatami cenowymi. Ośrodki wypoczynkowe lub hotele ze specjalnymi ofertami dla Młodych Par najczęściej usytuowane są w malowniczych i romantycznych miejscach, z dala od hałasu, gdzie Nowożeńcy mogą nacieszyć się sobą do woli.

Planując podróż poślubną sprawdźmy dobrze całkowity koszt wycieczki. Ceny podane w katalogach często nie zawierają dodatkowych opłat jakimi są np. opłaty lotniskowe, ubezpieczenie, transfer z/do hotelu. Dlatego dobrze jest przed zarezerwowaniem konkretnej wycieczki spotkać się z doradcą. Wtedy możecie również zapytać o koszty różnych atrakcji, które polecane są przez biuro podróży jak nurkowanie, jazda konna, rejsy czy korzystanie z wycieczek fakultatywnych dodatkowo odpłatnych. Szukając urokliwych miejsc na spędzenie niezapomnianej podróży poślubnej, powinniśmy skalkulować ile pieniędzy zamierzamy wydać na ten cel. Potem musimy już tylko wybrać kraj, do którego chcemy się udać lub dokonać wyboru wycieczki w Polsce.

W naszym kraju wciąż jest wiele miejsc nie odkrytych przez tabuny turystów, gdzie będziecie mogli spędzić niezapomniane chwile tylko we dwoje. Wystarczy dobrze poszukać! By ułatwić Wam poszukiwania, przedstawiamy kilka interesujących miejsc:

SUWALSZCZYZNA- WIGRY

Jest to bajeczne miejsce, dla par marzących o wypoczynku wśród przyrody, aktywnie spędzając czas: na spacerach, pływaniu czy jeździe na rowerze. Na terenie Suwalszczyzny znajduje się Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Do dnia dzisiejszego te usiane wzgórzami, przepięknymi lasami i jeziorami tereny bardzo skutecznie opierają się szybko postępującej cywilizacji. Szczególną atrakcją turystyczną okolicy jest pozostały po zakonie Kamedułów zespół podklasztorny w Wigrach, w którym mieści się teraz również ośrodek wypoczynkowy. Jest to najcenniejszy zabytek architektoniczny tego regionu.

KAZIMIERZ DOLNY

Prześliczne małe miasteczko z renesansowymi kościołami, chałupami z ciemnych bali, białymi kamienicami, ruinami starej baszty i zamku Kazimierza Wielkiego. Ci którzy tam byli mówią zgodnie, iż brukowane uliczki są tak magicznie nierealne, że wyglądają jak dobrze zrobiona scenografia teatralna. Najlepiej wybrać się tam pod koniec sezonu turystycznego, kiedy nie ma tak dużo oblegających miasteczko turystów. To wtedy możecie odkryć cały jego urok, klimat „leniwego artyzmu”. Warto wiedzieć, że województwo Lubelskie ma najmniejszą liczbę pochmurnych dni w ciągu roku, więc pogoda gwarantowana :)

BIESZCZADY

Zajmują najbardziej na południowym-wschodzie wysunięty kawałek Polski. Większość terenu Bieszczad zajmują wsie i niewielkie osady, ale nie można nie wybrać się do trzech miast, które leżą na tym terenie. Są to królewski Sanok, niezwykle urocze Lesko i bardzo dynamiczne Ustrzyki Dolne. Bieszczady są zaciszem, które z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Przyciągają ludzi, którzy kochają aktywnie spędzać czas. Dlaczego Bieszczady są tak niezwykłe? Widać to przede wszystkim wtedy gdy przemierzamy bieszczadzkie leśne dukty, wtedy wyraźnie odczuwa się oddech historii związanej z tymi terenami. A poza tym miło byłoby najzwyczajniej posiedzieć razem na trawie, powdychać świeże powietrze i pooglądać najpiękniejszą panoramę jaką jesteście w stanie sobie wyobrazić.

Udostępnij na swoim profilu Facebook

Podobne w Poradnik PrzedŚlubny

Ślub w stylu Włoskim

Młodzi pobierają się dość późno bo dopiero przed 30 rokiem życia. Jednak jeśli nie dysponują solidnym zapleczem finansowym nie decydują się na ślub. Zawsze tematem najważniejszym jest urządzenie nowego domu, do którego Młodzi wprowadzą się po podróży poślubnej....


Wywiad z organizatorem Międzyplanetarnych Targów

16 stycznia w Hali "Targi w Krakowie" przy ul. Centralnej odbędzie się już VIII edycja Małopolskich Targów Ślubnych. O plany na najbliższy sezon targowy pytamy organizatora Andrzeja Gontarza. W tym roku Krzysztofa Ibisza zastąpi Tomasz Kammel, a studio targowe poprowadzi...


Co kraj to obyczaj - Francja

Największą różnicą pomiędzy ślubem francuskim i polskim jest fakt, iż we Francji nie ma możliwości zawarcia ślubu konkordatowego. Ślub cywilny jest krótki, a Państwo Młodzi nie muszą mówić nic prócz magicznego „Tak”. Według statystyk, średni wiek wychodzącej za mąż francuzki to 33 lata...


Co kraj to obyczaj - Indie

Tradycyjna hinduska ceremonia może trwać nawet do kilku dni i zawierać tak wiele ceremoniałów, że tylko naprawdę wtajemniczeni zdolni są je w pełni zrozumieć. W rzeczywistości święto rozpoczyna się na wiele tygodni przed samą uroczystością ślubu. Podczas gdy przybywają krewni, dom zaczyna nabierać świątecznego nastroju...