X Ta strona korzysta z plików ciasteczek (ang: cookies). W przypadku braku zgody na ich umieszczenie należy zmienić ustawienia Państwa przeglądarki internetowej tak, aby nie akceptowała ona zapisywania ciasteczek.
Poradnik PrzedŚlubny z poradami ślubnymi dla Narzeczonych. Wszystko na Wasz ślub i wesele - od przygotowań ślubnych przez błogosławieństwa po weselną uroczystość. 
Dziś jest: 25-03-2019 imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

Gdzie Polacy spędzą w tym roku wakacje?

W tym roku w naszym kraju zdecydowanie więcej Polaków spędzie wakacje niż w latach poprzednich. Nie jest to wynikiem tylko i wyłączenie burzliwych wydarzeń w sercu turystyki - Egicie i Tunezji. Warunki w ośrodkach wczasowych w Polsce ulegają znacznemu polepszeniu. Na szczęście znikają stare budynki w klimatach prl – owskich i na ich miejscu budowane są bardzo przyjazne ośrodki, sprzyjające rozwoju turystyki i przyjazdom zagranicznych gości.

Najchętniej wybieranymi województwami do spędzenia urlopu są: pomorskie, zachodniopomorskie, warmińsko – mazurskie i podkarpackie. Polacy uwielbiają spędzać czas nad naszym polskim morzem, jednak przez ostatnie lata ceny nie są zachęcające. Niestety coraz częściej tańsza niż Władysławowo jest np. Chorwacja czy Włochy. Czyżby wakacje w tym roku nad morzem, zarezerwowane były tylko dla bogatych? Jako, że duża część Polaków nadal boi się spędzić swój urlop w krajach arabskich, wybiorą oni takie kraje jak Grecja, Bułgaria, Turcja czy bez zmiennie Chorwacja. Prawdo podobnie nie zwiększy się liczba wyjazdów do takich krajów jak Francja, Włochy czy Hiszpania, gdyż cena wycieczek w te miejsca jest o wiele wyższa w porównaniu do cen w Egipcie.

Jeżeli wybieracie się w tym roku na urlop do Polski, a jeszcze nie zarezerwowaliście miejsc do spania, możecie być zaskoczeni jak mało wolnych miejsc zostało. Nawet w miejscach gdzie wydawało by się, że turyści nie sięgają, ciężko o wolny pokój, dlatego to ostatni dzwonek! Wprawdzie pogoda ciągle płata nam figle, ale mamy nadzieję, że w czerwcu już się ustabilizuje i pierwsza większa grupa turystów będzie mogła spokojnie spędzić urlop w słoneczku.

autor: MK

Udostępnij na swoim profilu Facebook