X Ta strona korzysta z plików ciasteczek (ang: cookies). W przypadku braku zgody na ich umieszczenie należy zmienić ustawienia Państwa przeglądarki internetowej tak, aby nie akceptowała ona zapisywania ciasteczek.
Poradnik PrzedŚlubny z poradami ślubnymi dla Narzeczonych. Wszystko na Wasz ślub i wesele - od przygotowań ślubnych przez błogosławieństwa po weselną uroczystość. 
Dziś jest: 25-03-2019 imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

Z małym dzieckiem na wakacje

z małym dzieckiem na wakacje

Rodzice często zastanawiają się jak zorganizować bezstresowy wypoczynek, pod kątek bezpieczeństwo pociech, atrakcji uwzględniających zainteresowania i wiek oraz wygody. Oczywiście im jest ono mniejsze, tym ten wiek należy bardziej uwzględniać podczas wybierania miejsca urlopu. Jak przygotować dziecko do podróży, co zabrać i na co być gotowym? Nie warto planować całodniowego zwiedzania, dzieci nie wytrzymają takich rzeczy. Już po kilku godzinach znudzone, zaczną marudzić. Zanim jednak wyjedziecie, opowiedzcie swoim pociechom jak będzie wyglądała podróż, co będziecie robić i kto spędzi z Wami wakacje. Dzięki temu dzieci poczują się bezpiecznie, nie będą zaskoczone nową sytuacją.

Pierwszy lot samolotem

Małe dzieci zazwyczaj bardzo dobrze znoszą lot samolotem. Szczególnie te kilku miesięcznie, gdyż szum silnika działa na nie uspokajająco. Jednak z wiekiem nasze pociechy stają się coraz bardziej rozbrykane, ciekawskie i głodne wrażeń. Dlatego kupmy coś specjalnie na ten rejs, coś co zaciekawi. Może to być mały samolocik, książeczka czy kolorowanka. Oczywiście pociecha zawsze może oglądać widoki za oknem, jednak przy długiej podróży obraz jest monotonny i może się szybko znudzić.

Wasze dziecko nie chce słuchać poleceń zapięcia pasów? Pokażcie mu sygnalizację świetlną i udajcie, że to specjalna wiadomość od kapitana samolotu do Waszego dziecka. Pamiętajcie, że od pewnego czasu zaostrzone zostały przepisy o bagaż podręczny. Na pokład samolotu nie można już wnosić artykułów spożywczych ani kosmetyków. Niestety nie będziecie mogli wziąć wody mineralnej dla swojego dziecka, lecz zawsze można zakupić ją w samolocie (oczywiście kilka razy drożej niż w sklepie).

Podróż pociągiem

Wielu ludzi uważa, że kolej ma wiele wad, jednak jeżeli chodzi o podróż z dzieckiem, może być ona dla niego niezwykle ekscytująca. Dla większości dzieci, jest ona o wiele bardziej ciekawa niż jazda samochodem. Najważniejsze, aby nasza podróż przebiegała w sposób bezpieczny. Unikajmy nocnych jazd, a jeśli już musimy, wybierajmy takie gdzie nie będą konieczne przesiadki. Jeżeli chodzi o wybór miejsc, w niektórych pociągach znajdują się specjalnie przystosowane przedziały dla kobiet z dziećmi. Jednak jeśli nie ma takiego, wybierzcie ten przedział, gdzie ktoś już siedzi. W większą ilość osób jest zawsze bezpieczniej.

Pierwsze chwile w pociągu jest to zawsze wielka atrakcja, lecz wiadomo jak to u dzieci, nie trwa ona wiecznie. Jeżeli jedziemy gdzieś dalej i czeka nas wielogodzinna podróż, dobrze się na nią przygotować. Aby zapewnić dziecku rozrywkę, prócz rozmów na temat "Co widzisz za oknem" warto zaopatrzyć się w książeczkę, najlepiej w temacie pociągu. Do takich podróży fajnie jest mieć także gazetkę z naklejkami czy obrazkami do oglądania. Wydaje mi się, że decyzję, o zabraniu kolorowanek i kredek należy dostosować już do konkretnego dziecka.

Udostępnij na swoim profilu Facebook